Rāda ziņas ar etiķeti EHB. Rādīt visas ziņas
Rāda ziņas ar etiķeti EHB. Rādīt visas ziņas

03.12.09

Studenta apliecības kā nav, tā nav

"Kad nekas nav palicis tevī,
Tad paliks vairs tikai prieks.
Tas prieks, kas dzimst pats no sevis,
Tas prieks, kas tavs ienaidnieks."
(R. Pauls "Kad nekas nav palicis tevī")


Ja kādam šķiet, ka stereotipi un nāciju jociņi ir tikai jociņi, tad es jau vairākkārt esmu pārliecinājusies, ka visos jokos ir sava daļa patiesības. Par to pārliecinājos arī šodien. Jau iepriekš vairākkārt no nīderlandiešiem biju dzirdējusi to, ka beļģi ir lēnīgi (nu tādi paši, kādi mums šķiet igauņi vai igauņiem - somi), bet šodien tas tikai vēlreiz apstiprinājās.
Kad pirms divām nedēļām (sk. manu iepriekšējo ierakstu) biju augstskolā un nofotografējos savai studenta apliecībai, man apgalvoja, ka apliecība pēc nedēļas būs gatava un varu tik doties pakaļ. Devos šodien - tā jau ar nedēļas nokavēšanos - lai uzzinātu, ka tā nu gan nav... Var nākties gaidīt pat mēnesi (ko gan es semestra beigās iesākšu ar apliecību?) un par to tiks atsūtīts e-pasts...

Nekas, kamēr es līdz Ziemassvētkiem pacietīgi gaidīšu, paspēšu jau aiziet un nokārtot ISIC karti. Uzzināju, ka to var izdarīt jebkurā "Connections" birojā, tad nu nākamajās dienās ar deviņiem eiro, vienu pases fotogrāfiju un EHB izziņu došos turp, lai, cerams, dabūtu to uzreiz! Vismaz tas būs pierādījums, ka vēl joprojām esmu studente.

Starp citu, rītdien maģistra darba pirmsaizstāvēšana. Neprasiet, kā būs. Nezinu...

18.11.09

Stress un skriešana

Pat nezinu, ar ko sākt...

Ar stresu, kas pārņem, kad līdz maģistra darba iesniegšanai palikušas tik dažas nedēļas un Tu apjaut, ka nekā nav? Nu labi, gandrīz nekā...

Ar neskaitāmajiem e-pastiem starp mani un EHB, cenšoties saprast, kāpēc es neesmu viņu sistēmā un kā man bez šīs informācijas piekļūt bibliotēkas datu bāzēm un dabūt studenta apliecību?

Ar cenšanos saprast, kurā valodā man jāraksta maģistra darbs (latviešu vai angļu) un kāda ir mana jaunā maģistra darba vadītāja no EHB puses?

Vai ar vēl citām līdzīgām nedienām?

Rezultāts gan pagaidām izskatās spožs -

  • Maģistra darba vadītāja ir super :) Kaut man ātrāk tāda būtu bijusi, ļoti strukturēta, ar skaidrām idejām, jautājumiem un daudziem priekšlikumiem un tiešām palīdzību.
  • Beidzot esmu augstskolas sistēmā :) Man ir beidzot savs augstskolas e-pasts un savu studenta karti/apliecību dabūšu pēc nedēļas!
  • Maģistra darbu rakstīšu angliski ar 6 lappušu garu kopsavilkumu latviski. Nosaukums - "The analysis and development opportunities of Latvian tourism magazine market."
  • Stress ir. Materiāli arī ir. Kopā salikts nav. Laiks nav. Rezultāts - pagaidām neparedzams.

11.11.09

Bibliotēku dažādība


Kā jau jebkurai augstskolai, arī EHB ir sava bibliotēka - patiesībā pat vairākas, un savas Tūrisma fakultātes bibliotēku Briseles centrā man izdevās apciemot kādā darba dienas vakarā, cenšoties atrast tur grāmatas savam maģistra darbam.

Pirmais iespaids - visnotaļ pozitīvs. Telefona sarunā bibliotēkas darbniece (kā man patīk flāmu augstskolas Briselē, jo tajās darbinieki tiešām runā angliski!) man apliecināja, ka bibliotēku es varu apmeklēt pat tad, ja vēl nav saņemta studenta apliecība - pietiek vien atnest līdzi izziņu, ka esmu EHB studente.
Vakarpusē devos uz bibliotēku, uzzināju, ka varu apskatīt un pētīt grāmatas uz vietas, vēl neesot reģistrējusies sistēmā (tātad jebkurš cits arī to var darīt). Bibliotekāre man laipni izskaidroja, kurā bibliotēkas sadaļā kas ir atrodams un kā atšķirt, kuras grāmatas var ņemt līdzi uz mājām, bet kuras - lasīt tikai uz vietas.

Salīdzinot ar Vidzemes augstskolas bibliotēku, šī ir mazāka, tomēr jāņem vērā fakts, ka tā ir tikai vienas fakultātes bibliotēka, kur atrodamas grāmatas par tūrismu un sociālajām zinātnēm. Ja gribas lasīt ko citu, jādodas uz citām fakultātēm pavisam citās Briseles pusēs.

Kas vēl bija pieejams? Datori un datu bāzes, kuras iespējams lietot uz vietas. Klusa atmosfēra un vairāki darba galdi, pie kuriem strādāt. Avīzes un žurnāli, ko lasīt uz vietas. Tipiska bibliotēka. :)

Gala rezultāts - pozitīvs. Būs tur jāiet vēl citas reizes (kaut vai nodot grāmatu, ko paņēmu līdzi), bet to darīšu ar prieku, jo zinu, cik atsaucīgs ir tur strādājošais personāls. Ieteica gan, kuras vēl bibliotēkas man apmeklēt, lai atrastu tur vairāk materiālus, gan arī ļāva pagarināt grāmatas atdošanas termiņu caur e-pastu. :)

08.10.09

Pasaules iz- un nogaršošana

Jau pirms kāda laika EHB Starptautiskais departaments sāka izplatīt ziņu par gaidāmo Food Fair, kurā visi starptautiskie studenti ir aicināti piedalīties un gatavot kaut ko no savas nacionālās virtuves (izdevumus apmaksā EHB), lai ar to iepazīstinātu visus citus pasākuma apmeklētājus - studentus.

Diemžēl es gan šajā pasākumā nevarēšu piedalīties, jo tajā vakarā apmeklēšu konferenci, bet iekopēju informāciju tik un tā - varbūt kādam, to lasot, rodas ideja to pašu iniciēt un organizēt savā augstskolā? :)

"The International Office (IRMO) and the international organizations (ESN, UCOS, BEST and AIESEC) organize their yearly Food Fair. This year we see it bigger and better! We will organize “Taste The World!”. In this package you get a Food Fair, a movie, a concert and a party! All this will be totally free except for the food of course)!

The Food Fair basically is international students promoting their home country through one of their typical dishes. The movie will be “Slumdog Millionaire” afterwards we get a free concert of “Wrong Em Boyo” and after the concert, DJ Naz-K will play one of his DJ-sets.

Now basically what we want to do, is ask you if you want to cook. You can either cook at home or at the stand, just make sure you let us know via the attached form what material you will need (like pots, pans, cuttingboards and knifes if you are cooking at your stand or a microwave if you are cooking at home and you want to reheat) All the money spent on the cooking will be refunded at the end, so keep track of your expenses. This means that you should keep the receipts for the food you bought. This will be your opportunity to represent your home country. We will take care of the decorations and the material you may need and we will ask your embassy for some information. It really is as easy as that…just cooking…"