Rāda ziņas ar etiķeti Vidzemes augstskola. Rādīt visas ziņas
Rāda ziņas ar etiķeti Vidzemes augstskola. Rādīt visas ziņas

21.02.11

Diploms, pēc kura es lidoju

Pēdējās dienās tik daudz notikumu, ka es pat nezinu, ar ko lai sākt un ko aprakstīt. Šķiet, ka laikam jau jāsāk ar manu izlaidumu, jo tā ir pēdējo dienu kulminācija.

Tātad sestdien, 19. februārī, es beidzot ieguvu ilgi gaidīto Vidzemes Augstskolas (ViA) profesionālo maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā. Diplomā gan tas nav īsti skaidrs, bet kursa specializācija bija tūrisma stratēģiskā vadība (tāds arī patiesībā bija programmas nosaukums).

Paskaidrojums tiem, kas nezina - ir profesionālie un ir akadēmiskie grādi. Mans bakalaura grāds ir akadēmiskais, jo tur uzsvars tika likts uz teoriju. Maģistra grāds man ir profesionālais, man bija obligāta vairākus mēnešus ilga prakse, ne tikai teorētiskās studijas. Noteikti kaut kur tam ir jābūt sīkāk aprakstītam, bet ātrumā nevarēju atrast internetā nepieciešamos resursus.

Pasākums sākās ar stundu ilgu "ceļamaizi", kurā piedalījās tikai pasniedzēji un absolventi, lai apmainītos ar novēlējumiem, labiem vārdiem un visu pārējo, kas uz sirds. Lai gan iepriekš teicu, ka, salīdzinot ar manu bakalaura izlaidumu Latvijas Universitātē, tas bija kas neredzēts, jauks un neformāls, sapratu, ka tā tomēr nav. Arī mums toreiz bija sava veida "ceļamaize", vien tā bija jau pēc izlaiduma oficiālās daļas un diplomu pasniegšanas, nevis pirms.

Īpaši atmiņā iekrita viena pasniedzēja joks par to, kā šajos krīzes apstākļos Latvijā dabūt algas pielikumu. Sak, jāaiziet pie priekšnieka un jāsaka: "Boss, man vajag pielikt 100 Ls algai! Ja nepieliksi, pateikšu visiem, ka pieliki 200 Ls!" Skarbs, bet labs jociņš.

Pēc tam - pasākuma oficiālā daļa, kas ilga tikai nedaudz vairāk par stundu, ļoti patīkami. Absolventu nebija daudz (trīs kursi ar ne vairāk kā 35 cilvēkiem kopumā), arī no garām uzrunām mēs tikām pasargāti. Vien daži oficiāli vārdi, ļoti jauks augstskolas kora dziedājums, absolventu dāvanu pasniegšana augstskolai un - diplomu saņemšana!

Mani uzcītīgie kursabiedri bija absolvējuši jau gadu agrāk, tāpēc dāvanas pasniegšanā es kooperējos ar šī gada programmas absolventēm, kuras bija tikai trīs (pārējie viņu kursabiedri cer absolvēt vasarā). Pēc n-to e-pastu apmaiņas vienojāmies, ka pasniegsim augstskolai pašu veidotu kanvu, uz kuras ViA burtu formā uzrakstīti vārdi, kas mums visvairāk asociējas ar pavadīto laiku augstskolā. Ceru, ka dāvana patika!

Domājot par dāvanu, nāk atmiņā tas, cik operatīvi tika sadalīti pienākumi. Viena meitene atbildēja par ielūgumu izveidi pasniedzējiem, aicinot viņus uz izlaidumu, otra - par dāvanas pasūtīšanu un pirkšanu, es un vēl viena - par runas tekstu, pasniedzot dāvanu, un novēlējumu, ko ierakstīt absolventu grāmatā. Īsti organizatori un perfekti darba dalītāji!

Paldies jaukajiem ģimenes locekļiem un draugiem, kas ieradās un bija ar mani kopā šajā mirklī! :) Nu jau vairs neesmu Latvijā, bet bildes no izlaiduma atrodamas... kāds pārsteigums, draugos!

27.01.11

Maģistra darba aizstāvēšana

Tiem, kas sekojuši mana maģistra darba procesam, noteikti šķitīs interesanti uzzināt, kā tad veicās paša maģistra darba aizstāvēšanā.

Daži jau no e-pastiem zina - mans Latvijas piedzīvojums bija vien aptuveni 48 stundas īss, sestdien darbs tika aizstāvēts.

Neprasiet, lūdzu, atzīmi, jo dažas lietas gribas paturēt pie sevis (jā, kā jau noprotams - nav tik augsta, kā bija cerēts un gribēts). Iemeslus tam varētu uzskaitīt vairākus, bet negribu nodarboties arīdzan ar nopelšanu, atrunām vai ko tamlīdzīgu. Kā teica apkārtējie - galvenais, ka aizstāvēts sekmīgi un ka grāds jau pēc dažām nedēļām būs rokā!

Pastāstīšu nedaudz par pārējo aizstāvēšanas daļu. Biju sagatavojusi prezentāciju ar Prezi
palīdzību - pirmo reizi, kad to darīju. Pagāja laiks, kamēr piešāvos, tomēr pašai bija interesanti un ceru, ka nākamajās reizēs pratīšu izmantot vairāk Prezi piedāvātātas iespējas.
Ņemot vērā to, ka neviens no maniem latviešiem, kuriem sūtīju prezentāciju apskatīties, par to nebija iepriekš dzirdējis, biju domājusi, ka arī augstskolā būšu vienīgā prezentētāja ar šo programmu, bet nekā! No piecām meitenēm, kas uzstājās (mani ieskaitot), trīs izmantoja Prezi. Prieks!

15 atvēlētās minūtes izrādījās pa īsu - vajadzēja vēl kādas 5-7 minūtes, lai gan manīju, ka citiem laiku tik ļoti neskatījās. Varbūt tas tāpēc, ka es uzstājos pirmā... Toties jautājumi bira kā no pārpilnības raga ne tikai par manu, bet arī citām prezentācijām! Komisijas locekļi bija vai nu ļoti ieinteresēti vai saņēmuši tādu uzdevumu - no katra vismaz pa vienam, ja ne vairākiem jautājumiem.

Patīkami bija arī tas, ka pārējām meitenēm bija ļoti atšķirīgi temati, nostiprinot pārliecību, cik gan daudzpusīga ir Vidzemes Augstskola.

No otras puses, žēl, ka tikai pieci maģistra darbi - maz... Meitenes teica, ka kursu esot sākuši 14 cilvēki, pārējie nav tikuši līdz darba iesniegšanai - varbūt pavasarī...

Lai nu kā, labs darbiņš, kas padarīts. Šī sadaļa manā dzīvē beidzot tiks noslēgta. Un liels paldies manai maģistra darba vadītājai Agitai Līviņai! Tiekamies manā izlaidumā 19. februārī Valmierā!

04.01.11

The Development of Tourism Skills With The Aid of Non-formal education in Latvia, The Netherlands And Ukraine

For all of those who are curious how did my master thesis end up, here is the summary. Thanks to my sister for the translation!

The Master Thesis “The Development of Tourism Skills With The Aid of Non-formal education in Latvia, The Netherlands And Ukraine” written by Anita Kalmane has focused on a field that has not yet been fully investigated in Latvia, and has viewed the influence and investment of youth organisations on the youth development, specifically on the development of tourism skills. In recent years the importance of non-formal education and a volunteer’s place in a society has been frequently discussed, but precise statistics on how many youth organisations are there in Europe and in the countries that have been investigated in this paper and what investment are they providing as a part of non-formal education, has not been carried out.

The aim of the paper was to clarify what skills the youth are developing in the tourism area with the aid of non-formal education and through which activities these skills are being developed. The research question was that non-formal education develops youth tourism skills and abilities.

The following methods were used for the research purposes – the overview of the theoretical materials, questionnairing and in-depth interviews. In order to prove the research question the Author investigated the background information of non-formal education and the existing situation of youth organisations in Latvia, the Netherlands and Ukraine, as well as investigated what exactly are tourism skills (including the evaluation of the classification of occupations in Latvia) and how contemporary youth can be characterized. In total 170 socially active young adults of the investigated countries were questionnaired in order to clarify whether they have been, for how long and in what way involved in any youth organisation and how their tourism skills have improved during this period. The Author of the paper has also carried out six in-depth interviews with representatives of the tourism area who have previously been active participants in youth organisations in order to find out their opinions and experiences.

In the end it was concluded that there are no single, united understanding between professionals or youth about the tourism skills, because they differ according to the types of tourism and a specification of a tourism company. Also the youth do not have enough information about volunteering and awareness that participating in non-governmental organisations (including youth organisations) is one of the volunteer’s job options. The Author of the paper concluded that there are no major differences in the youth acquirement of tourism skills between young adults in Latvia, the Netherlands and Ukraine, thus, this skill acquirement is influenced by the time period and the activity of an organisation. Almost all of the young adults who were questionnaired admit that they have developed three of eleven tourism skills mentioned by the Author of the paper – the ability to motivate other people; communication skills; ability to take decisions and leadership skills. All of them are also social skills, therefore the Author of the paper suggests to the future researchers to pay attention on what skills in general are possible to develop in different types of organisations. The Author of the paper also expresses an idea that the creators of lifelong learning policy should pay more attention on the recognition of youth organisations in Latvia and Ukraine.

21.12.10

Master thesis

Ok, it is official - I am having a small break (hopefully just for a few minutes) from my master thesis and amazingly interesting (yeah, right) data analysis to write another blog post.

As quite a few of you might know, these days I am busy with finishing my master thesis "The development of tourism skills with the aid of non-formal education in Latvia, the Netherlands and Ukraine" for the Vidzeme University College, which I hope to graduate in February.

I have two weeks around 30 pages to write left. Impossible? Normally no, but how about the case when it's Christmas, I want to see new places every day and I am doing a road trip to Poznan and back? But no other choice, I can't postpone anything to even later date.

And as even more of you might wonder what are the thesis about, I will briefly explain. It has quite a lot to do with AEGEE and other student NGOs :) Through different questions I am trying to figure out what kind of tourism skills people from different organisations and different fields have learnt. Although from a first sight it might seem that there is not so much connection, it is not true because actually almost every youth NGO can develop any other additional skills you have no idea about unless you are being asked.

I will keep you updated about the conclusions of my thesis once they are written! Wish me luck!

11.11.09

Bibliotēku dažādība


Kā jau jebkurai augstskolai, arī EHB ir sava bibliotēka - patiesībā pat vairākas, un savas Tūrisma fakultātes bibliotēku Briseles centrā man izdevās apciemot kādā darba dienas vakarā, cenšoties atrast tur grāmatas savam maģistra darbam.

Pirmais iespaids - visnotaļ pozitīvs. Telefona sarunā bibliotēkas darbniece (kā man patīk flāmu augstskolas Briselē, jo tajās darbinieki tiešām runā angliski!) man apliecināja, ka bibliotēku es varu apmeklēt pat tad, ja vēl nav saņemta studenta apliecība - pietiek vien atnest līdzi izziņu, ka esmu EHB studente.
Vakarpusē devos uz bibliotēku, uzzināju, ka varu apskatīt un pētīt grāmatas uz vietas, vēl neesot reģistrējusies sistēmā (tātad jebkurš cits arī to var darīt). Bibliotekāre man laipni izskaidroja, kurā bibliotēkas sadaļā kas ir atrodams un kā atšķirt, kuras grāmatas var ņemt līdzi uz mājām, bet kuras - lasīt tikai uz vietas.

Salīdzinot ar Vidzemes augstskolas bibliotēku, šī ir mazāka, tomēr jāņem vērā fakts, ka tā ir tikai vienas fakultātes bibliotēka, kur atrodamas grāmatas par tūrismu un sociālajām zinātnēm. Ja gribas lasīt ko citu, jādodas uz citām fakultātēm pavisam citās Briseles pusēs.

Kas vēl bija pieejams? Datori un datu bāzes, kuras iespējams lietot uz vietas. Klusa atmosfēra un vairāki darba galdi, pie kuriem strādāt. Avīzes un žurnāli, ko lasīt uz vietas. Tipiska bibliotēka. :)

Gala rezultāts - pozitīvs. Būs tur jāiet vēl citas reizes (kaut vai nodot grāmatu, ko paņēmu līdzi), bet to darīšu ar prieku, jo zinu, cik atsaucīgs ir tur strādājošais personāls. Ieteica gan, kuras vēl bibliotēkas man apmeklēt, lai atrastu tur vairāk materiālus, gan arī ļāva pagarināt grāmatas atdošanas termiņu caur e-pastu. :)

04.09.09

Lai top!

Pat nezinu, ar ko sākt šo blogu un kā rakstīt pirmos ievadvārdus, kas es esmu un ko es daru. Bet tomēr mēģināšu.

Es esmu Anita. 23 gadus veca. Latviete pēc pases, Eiropas pilsone pēc pārliecības. Tieši pirms nedēļas sakravājusi savas somas un pārcēlusies uz Briseli, kur līdz decembra beigām skaitīšos Erasmus apmaiņas programmas maģistrantūras studente Erasmushogeschool Brussel, patiecoties savai jaukajai un lieliskajai Vidzemes augstskolai Latvijā, kur es studēju tūrisma stratēģisko menedžmentu.

Šī ir mana ceturtā mītnes zeme - gandrīz visu mūžu esmu nodzīvojusi Latvijā, bet pirms dažiem gadiem, mainoties man pašai, mainījās arī mans dzīves ritms. Par savām mājām esmu saukusi arī Maltu (Vidusjūras salu), Amsterdamu un tagad - arī Briseli, bet vienmēr sirdī man otrās mājas ir arī Londonā. Jā, starptautiska personība. :)

Par ko es blogošu? Par Briseli. Par saviem iespaidiem Eiropas galvaspilsētā, kura pagaidām man vēl ir sveša un nebūt ne mīļākā uz pasaules. Par to, kā tas ir - studēt Erasmus maģistrantūrā, kad vienīgais, kas atlicis, ir maģistra darba rakstīšana, nevis lekciju apmeklēšana. Par centieniem saprast, kas ir kas un ko darīt, ja es nerunāju franciski, bet manas nīderlandiešu valodas zināšanas ir ļoti, ļoti minimālas. Un par to, vai pēc Erasmus beigām es būšu iemīlējusi Briseli. Par to, kā es centos izdomāt, vai man blogot latviski vai angliski.

Jau drīzumā - mana pirmā tikšanās augstskolā ar starptautiskās daļas puisi un cenšanās iegūt savā rīcībā sabiedriskā transporta studenta karti.